MFF Příběhy Země získal jako významný kulturně společenský projekt, který inspiruje a pomáhá k naplňování principů udržitelnosti, mj. záštitu předsedy vlády České republiky i pražské pobočky mezinárodní organizace OSN. Letos jsme také navázali spolupráci s National Geographic. Velmi si vážíme důvěry těchto významných institucí, které se rozhodly podpořit MFF Příběhy Země a spolupracovat při jeho pořádání.

Podle mého názoru je nejlepší na vzdělávání a osvětě o udržitelnosti spolupracovat,“ říká Michal Broža, ředitel informačního centra OSN v Praze. Ke spolupráci s MFF Příběhy Země vysvětluje: „Film jak známo je skvělým médiem pro osvětu a porozumění tomu, co se děje kolem nás. Film nás tedy může „nakopnout“, abychom si uvědomili, že se k planetě chováme slušně řečeno hrozně, nebo nás může inspirovat tím, že jiní lidé něco skutečně zásadního pro její záchranu dělají. A půjdou to třeba dělat také.“

Bavte se, učte se a nebuďte lhostejní k sobě ani k lidem a světu kolem vás,“ vzkazuje zástupce OSN, který vidí jako nejvýznamnější problémy blízké budoucnosti změny klimatu a nedostatek vody, návštěvníkům festivalu.

Pozitivní dopad festivalu na společnost a spolupráci s ním pozitivně hodnotí i Lada Dobrkovská, zástupkyně National Geographic pro Českou republiku. „Kvalitně zpracované a natočené dokumentární snímky zaujmou diváka, přinutí k zamyšlení, a tak nás mohou motivovat k změnám v chování a přístupům k životu na Zemi obecně,“ uzavírá Lada Dobrkovská.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY