Druhý ročník Mezinárodního filmového festivalu Příběhy Země začne 6. října 2017 prestižním soutěžním festivalem za účasti známých osobností a filmařů. Festival opět nabídne jedinečnou atmosféru propojení světa filmu, zábavy a vůle žít v souladu s udržitelností života na této planetě.

853 filmů z 81 zemí světa, to je počet filmů přihlášených do letošního ročníku festivalu. Jsem velmi potěšen zájmem filmařů o náš festival, protože opravdu bude z čeho vybírat,“ prozrazuje zakladatel a ředitel festivalu František Štefan s ohledem na uzavření registrace filmů do soutěže festivalu.

Do užšího výběru jich však komise může vybrat 80 v celkem 7 soutěžních kategoriích, které budou promítány během soutěžního festivalu v Praze. Letos se do oceňování filmů nově zapojí i diváci samotní a kromě tradičních oceněních mezinárodní porotou tak bude moci veřejnost udělit poprvé cenu diváků.

Také letos se můžeme těšit na přehlídku dokumentárních filmů z celého světa, přednášky odborníků, besedy s filmovými tvůrci a osobnostmi, workshopy, koncerty, výstavy, spoustu jiné zábavy a nebude chybět ani program pro rodiny s dětmi. Ještě v říjnu pak filmový festival Příběhy země zahájí putování s oceněnými filmy a doprovodným programem po krajských a vybraných okresních městech České republiky. Termíny konání jednotlivých festivalů jsou již k dispozici zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY