Druhý ročník Mezinárodního filmového festivalu Příběhy Země se konal od 6. do 12. října 2017 v Praze v Městské knihovně a v kině Dlabačov, kde se konala soutěžní přehlídka 63 dokumentárních filmů z oblasti udržitelnosti života na naší planetě, besedy s filmovými tvůrci a přednášky osobností zvučných jmen jako jsou Vladimír Pikora, Bob Kartouz, Thad Lacinak, Gabby Harris, Michael Havas a Steve Lichtag. O zábavu se postaral se svojí stand up show Lukáš Pavlásek, bylo možno se v rámci workshopu naučit základy storry- tellingu, navštívit kreativní dílny pro děti i dospělé nebo shlédnout výstavu National Geographic. Bylo také možno vyzkoušet elektroautomobil. Energii pro festival návštěvníci vydupali pomocí jízdních kol přímo v promítacím sále nebo na podlahách ENERGY FLOORS na tanečního parketu.  Festival byl totiž zahájen hudebním koncertem skupin Light and Love a Eddie Stoilow. Na Ovocném trhu zazpívala i zpěvačka Mirka Miškechová.

Vedle dokumentárních filmů z celého světa se na festivalu představilo několik významných českých i světových osobností, které přednášely a hlavně diskutovaly o velmi zajímavých tématech z oblasti udržitelnosti života na naší planetě.

Schopnost komunikovat se zvířaty … Světově unikátní projekt ochrany tučňáků afrických … Budoucnost nás a našich dětí předpovídaná ne z křišťálové koule ale na základě současných ekonomických a technologických trendů … Vzdělávání jako prostředek lidstva ke zvládnutí změn, které nás v blízké budoucnosti čekají … Odraz změn společnosti v dokumentárním filmu a naopak odraz filmové tvorby na utváření společnosti …

To vše měli možnost vidět a slyšet návštěvníci. Některá z těchto témat společně s filmy zavítají také do dalších 40 měst po celé České republice.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY