přednáška

Trénink za odměnu

František Šusta

František Šusta, vystudovaný ekolog a světově uznávaný trenér exotických zvířat, poukazuje na své přednášce o pozitivním tréninku zvířat na to, že je nutné se od přírody neoddělovat, ale naopak se stát znovu její součástí. Živočišné druhy nemůžeme v životním prostředí, které je dnes už tak silně změněno a ovlivněno lidskou činností, nechat své svobodě, aniž bychom se s nimi pokusili dorozumět, komunikovat s nimi a pochopit jejich potřeby.

Na své přednášce představí populární metoda pozitivního posilování, kdy požadované chování zvířete vzniká skrze odměnu.Tuto metodu lze s úspěchem aplikovat na nejrůznější druhy zvířat a dokonce i na člověka. Úspěšné zvládnutí této metody umožňuje naučit skoro kteréhokoli živočicha i velmi složité vzorce chování a  tím omezit stres, který interakce se člověkem často vzniká, ať se jedná o manipulaci se zvířetem, péči o něj ale také ochranu živočicha.

František Šusta je první český člen mezinárodních organizací profesionálních zvířecích trenérů, jako ABMA (trenéři zvířat ze ZOO) a IMATA (trenéři mořských savců). Lidé nás z neznalosti stavějí často i do rolí „nepřátel zvířat“ a tím ve výsledku škodí i zvířatům samotným. Myslím, že máme co nabídnout, a jsem moc rád, že jsme tu příležitost dostali.

KDY:  středa 11. 10. 2017 od 18:00

KDE: kino Dlabačov, Praha 6